Zdrowe śniadanie z pestkami dyni w roli głównej

Szukasz pomysłu na zdrowe śniadanie, które zapewni Ci energię na cały dzień? Jednocześnie zależy ci na tym, aby było w miarę lekkie podczas upalnych dni? Znudziły Ci się klasyczne propozycje śniadaniowe i potrzebujesz czegoś bardziej fantazyjnego? Być może twój organizm słabo sobie radzi z przyswajaniem laktozy i pomimo ogromnych chęci nie możesz pozwolić sobie na musli z mlekiem? Mamy dla Ciebie idealną propozycję, która zachwyci cię swoimi zdrowotnymi właściwościami oraz pozwoli radośnie rozpocząć dzień!

Na pewno dobrze są ci znane pestki dyni, dostępne niemal w każdym sklepie. Być może nawet często masz je w swojej szufladzie razem z pestkami słonecznika i bakaliami i nie za bardzo wiesz, co z nimi zrobić. Łuskane pestki dyni (https://planteon.pl/zdrowa-zywnosc/bakalie/pestki/pestki-dynii-luskane) są bogate w naprawdę wiele witamin i mikroelementów, zawierają sporą ilość białka oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych. Zapobiegają także występowaniu trądziku i wypadaniu włosów. Mają także pozytywny wpływ na męską płodność i w naturalny sposób zapobiegają problemom z prostatą.

Aby móc w pełni cieszyć się zdrowotnymi właściwościami tych małych ziarenek proponujemy by zrobić z nich pyszne mleko roślinne. Będzie ono świetnym substytutem nabiału odzwierzęcego oraz uniwersalnym produktem, który wedle własnych upodobań wykorzystasz podczas przygotowania śniadania.
Na jedną szklankę łuskanych pestek dyni przygotuj 1 litr wody, następnie namocz pestki przez ok. 6 h, najlepiej przez całą noc, przykryte gazą. Rano zmiksuj pestki razem z wodą blenderem ręcznym i odsącz płyn od pozostałej masy za pomocą gazy. Mleko gotowe! Opcjonalnie możesz użyć syropu z agawy lub klonowego, by je posłodzić.