Potrawy Fit

W obecnych czasach staramy się bardzo często o to, by jeść zdrowo i nie dostarczać do naszego organizmu żadnych złych substancji, które mogą powodować złe samopoczucie i różnego rodzaju choroby. Osoby odżywiające się fit mają to szczęście, że w każdym nawet najmniejszym miasteczku otwiera się raz na czas tego typu restauracja bądź mała knajpka. Właściciele tego typu działalności wiedzą bowiem, że od kilku lat trwa duża moda na to, by dobrze wyglądać i zdrowo się odżywiać. Paradoksalnie nie trzeba wcale zostawiać wielu pieniędzy i zdrowe dania nie zawsze muszą oznaczać, że grubość naszego portfela się uszczupli, a my zostaniemy z torbami. Szefowie kuchni starają się przygotowywać potrawy oparte o kasze, ryż i inne składniki, które nie są z natury drogie.

Przygotowanie fit potraw

Przygotowanie potraw, które posiadają same naturalne i dobrze przyswajalne składniki, nie należy do bardzo trudnych, ale nie każdy będzie potrafił tego dokonać. Muszą to być przeszkoleni kucharze młodego pokolenia, który mają dużą wiedzę na temat żywienia i wiedzą, do jakich produktów producenci pakują duże ilości chemii. W końcu klient wchodząc do fit restauracji stara się dostać w pełni zdrowy i wartościowy posiłek i zdaje się w tym aspekcie w 100% na kucharza. Warto więc przyrządzać posiłki na najwyższym poziomie.

Pyszna fasolka

W modzie są ostatnio staropolskie potrawy, które są przygotowywane w fit stylu, czyli posiadają nieco mniej kalorii i używane są do nich zdrowsze zamienniki. Jednakże smak pozostaje prawie taki sam i to sprawia, że restauracje osiągają dzięki tego typu potrawom duże przychody. Fasolka po bretońsku w wersji fit budzi duże zainteresowanie wśród osób, które postanowił zrzucić kilka kilogramów, ale bardzo tęsknią za staropolską kuchnią i jej oryginalnym i niepowtarzalnym smakiem. Zamiast kiełbasy i boczku, do fit fasolki możemy dodać dobrej jakości kurczaka, którego mięso jest dużo chudsze, niż to ze świnki. Zamiast niezdrowych przypraw warto dodać ziół i świeżego czosnku.

Sprawdź również przepis na klasyczną, tradycyjną fasolkę po bretońsku: https://www.mniammniam.com/fasolka-po-bretonsku-przepis-tradycyjny