pudełko na ciasto

Oryginalny pojemnik na ciasto weselne

Obecnie dużą popularnością cieszą się pojemniki na ciasto ślubne wykonane z papieru, które to dają ogromne możliwości stylizacji. Dla osób ceniących klasyczne wzornictwo doskonale sprawdzają się uniwersalne propozycje ze zdobieniami w postaci różnorodnych ornamentów. 

Jak wybrać pudełko ślubne?

Na rynku znajdują się różnorodne pojemniki tekturowe z kwiatowymi motywami, rustykalne czy charakteryzujące się minimalistyczną elegancją. 

Każde pudełko na ciasto można idealnie dobrać do pozostałych dodatków ślubnych, śród których można wymienić winietki, zaproszenia, numery stolików oraz etykiety na butelki. Wybierając opakowanie na ciasto warto wziąć pod uwagę oraz uwzględnić liczbę gości. Ogromne znaczenie ma stylistyka pudełka, która to powinna stanowić spójną część całej oprawy wesela. 

Praktyczne oraz stylowe pojemniki na ciasta 

Pudełka na ciasta weselne są zazwyczaj wykonywane są z grubej tektury z usztywnianym dnem, dzięki czemu bez żadnych obaw można zapakować do nich różnorodne słodkości. Niemniej warto położyć na spodzie folię aluminiową, ale tektura zbytnio nie namiękła. 
Z kolei praktyczne wycięcia opakowania sprawiają, że można łatwo je samodzielnie złożyć.

Wygodny transport ciasta

Świetnym pomysłem jest przyozdobienie pojemnika na ciasto (zobacz) z pomocą naklejki z imionami narzeczonych, datą ślubu oraz podziękowaniami dla gości. Takie pudełko doskonale komponuje się z całą dekoracją wnętrza.

Warto wybrać pudełeczka w ciekawe motywy kwiatowe, gdyż wybór takiego opakowania sprawia, że cała oprawa weselna nabierze świeżości oraz lekkości. Ogromną popularnością cieszą się także minimalistyczne motywy z wiankiem z zielonych gałązek.