Kubek a może termos?

Dobre kubki termiczne uprzyjemnią wiele dalekich podróży lub tylko krótki spacer, aczkolwiek dziś już ciężko obejść bez tego typu gadżetów. Jednak by kubki służyły nam latami i nie zawiodły np. swoją szczelnością, koniecznie warto przed zakupami zapoznać się dostępnymi na rynku modelami.

Materiał to podstawa

Koniecznie podczas wyboru najlepszych kubków termicznych powinniśmy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego zostały one wykonane. Tu najlepiej poszukiwać takich kubków, które nie będą zawierać substancji szkodliwych dla naszego zdrowia. Idealny kubek powinien być wolny od BPA oraz ftalanów. Niestety, ale te chemiczne substancje, według przeprowadzonych badań, bardzo niekorzystnie wpływają na nasze zdrowie, przyczyniając się do zwiększenia ryzyka zachorowania na szereg chorób. Tak więc warto świadomie podejmować decyzje zakupowe i unikać produktów, które w swoim składzie mają BPA.

Różne formy kubków

Oprócz tradycyjnych kubków termicznych dziś rynek producentów sprzętu outdoorowego i wszelkiego rodzaju wyposażenia oferują nam różne, podobne w działaniu do kubków naczynia. Standardowy kubek termiczny sprawdzi się wszędzie tam, gdzie zależy nam na przenoszeniu mniejszej ilości płynów, a także na wygodnym piciu bezpośrednio z kubka. Termos z kolei zaprojektowany jest do transportowania większej ilości ciepłych płynów. Dla osób, które w np. terenie lub po prostu w pracy lubią zjeść ciepły posiłek, świetnie sprawdzi się termos obiadowy. Termos umożliwia transport gorącego posiłku. Rozwiązań na rynku jest naprawdę wiele, więc każdy znajdzie najlepszy dla siebie kubek, termos, czy termos obiadowy.