zmywarka tunelowa od Gastroplus.pl

Charakterystyka zmywarek tunelowych

Zmywarki tunelowe świetnie sprawdzają się w lokalach gastronomicznych, stołówkach szpitalnych, hotelach i wielu innych punktach dotyczących żywienia dużej ilości ludzi. Dzięki nim można umyć jednocześnie wiele naczyń.

Zalety zmywarek tunelowych:

  • ekonomia pracy
  • oszczędność czasu
  • możliwość obsługi przez jedną lub dwie osoby
  • łatwość użytkowania i serwisowania
  • różnorodność dostępnych modeli i ich wielkości
  • możliwość mycia naczyń, garnków, a nawet szkła
  • wybory trybu pracy
  • usuwanie nawet bardzo dużych zabrudzeń i przypaleń
  • opcja dokupienia poszczególnych modułów np. do suszenia lub wentylowania

Możemy nawet znaleźć zmywarki, które mają podłączenie do komputera, dla jeszcze lepszej kontroli przebiegu pracy i większej automatyzacji całego procesu.

Jedyną wadą jest duże zużycie wody, ale to i tak będzie zawsze miało miejsce w przypadku lokalu gastronomicznego.

Jak działają zmywarki tunelowe?

Maszyna składa się z różnych części, połączonych taśmą, po której będą przesuwać się naczynia.

Jedną część stanowi kran, dzięki któremu wstępnie usuniemy jedzenie. Następnie naczynia znajdują się w koszu, przemierzają drogę do wyważarki, są dokładnie myte i płukane, potem wyparzane dla całkowitej dezynfekcji, a następnie wyjeżdżają z drugiej strony taśmy i  mogą już wysychać.

Oferty zmywarek:

Obecnie na rynku mamy wiele modeli zmywarek tunelowych. Warto więc się zapoznać z opiniami na ich temat, umieszczonymi w sklepie np. w sklepie Gastroplus.

Każda ze zmywarek posiada odpowiednie atesty, informacje na temat serwisowania, opis jej zalet i wszystkich funkcji, oraz dodatkowych modułów.

W każdej chwili możemy uzyskać dodatkowe informacje, kontaktując się z personelem sklepu. Przed zakupem sprzętu jest również możliwość bezpłatnej prezentacji, podczas której możemy zobaczyć dokładnie, jak dany model pracuje i jak wygląda jego obsługa. Można też zamówić specjalne szkolenie dotyczące tego, jak pracować ze zmywarką tunelową. Oczywiście zawsze jest też dostępna możliwość dokonania zwrotu, ale dzięki zapoznaniu się z działaniem urządzenia „na żywo” nie powinno być potem problemu z wyborem satysfakcjonującego modelu zmywarki.

Koszt zmywarki to około 50.000-115.000zł.

Wielkości są różne, najmniejsze modele mają szerokość tylko 2,5m, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie niezależnie jak dużą powierzchnią dysponuje w swojej placówce.

Podsumowując, warto zdecydować się na zakup zmywarki tunelowej, by usprawnić pracę w naszym punkcie gastronomicznym i uczynić go miejscem przyjaznym dla pracowników, którym zapewnimy łatwość obsługi urządzeń.