rant do ciasta

Ranty do ciasta – co warto o nich wiedzieć?

Kuchnia zawodowego kucharza kryje w sobie wiele sekretów. Chodzi tu nie tylko o przepisy czy też techniki wykonywania poszczególnych potraw, lecz również o wykorzystywane akcesoria. Wiele z nich można jednak kupić również do domowej kuchni, czego dobrym przykładem jest rant cukierniczy.

Czym są ranty do ciasta?

Na początku warto sobie jednak odpowiedzieć na pytanie, czym takie ranty tak w ogóle są. Na pierwszy rzut oka wiele osób może sądzić, że ma się tu do czynienia po prostu z blachą do pieczenia. Różnica pomiędzy rantem cukierniczym a blachą jest jednak taka, że ten pierwszy nie ma dna. Dzięki temu tworzenie wielopoziomowych tortów jest znacznie wygodniejsze.

Z jakiego materiału powinien być wykonany rant?

Kolejną niezwykle istotną kwestią, o której należy się dowiedzieć przed kupnem rantu do ciasta (https://sklep.polmarkus.com.pl/ranty-cukiernicze) to, z jakiego powinien on być zrobiony materiału. Tworzywo musi być mocne, ciasto nie może do niego przywierać, a co więcej, powinno się dawać łatwo czyścić. Jak się okazuje, idealną propozycją w takiej sytuacji są modele wykonane ze stali nierdzewnej. Spełniają one wszystkie kluczowe wymagania.

rant cukierniczy

Jaka wielkość rantu cukierniczego?

Kolejną sprawą jest to, jaka powinna być wielkość takiego rantu. Oczywiście jest to kwestia wynikająca z aktualnych potrzeb. W końcu do każdego wypieku potrzebny może być różny rozmiar. Z tego też powodu często polecany jest rant cukierniczy regulowany. Umożliwia on jednym prostym ruchem zmianę rozmiaru i dostosowanie go do swoich potrzeb. Dzięki temu można mieć tylko jeden rant, a nie kilka.