O czym pamiętać, kupując zaparzacz do kawy?

Wielu ludziom trudno wyobrazić sobie poranek bez kawy. Niektórzy lubią ją przede wszystkim za smak, innych natomiast pobudza do działania. Niezależnie od tego, jaka jest przyczyna codziennego picia tego gorącego napoju, warto postarać się, by jego smak był jak najlepszy. W uzyskaniu pożądanego efektu z pewnością pomoże zaparzacz do kawy. 

Rodzaje zaparzaczy do kawy

Popularnym rozwiązaniem jest zaparzacz, który stosuje się z wykorzystaniem kuchenki elektrycznej lub gazowej. To model typu mokka, który kształtem przypomina niewielki czajnik. Ten rodzaj zaparzacza jest wykonany ze stali nierdzewnej, dzięki czemu nie tylko ładnie się prezentuje, ale również jest trwały. Warto zwrócić uwagę również na tłokowe zaparzacze do kawy. Jak sugeruje nazwa, to akcesorium posiada specjalny tłok zakończony sitkiem, dzięki któremu oddziela się napar od fusów. Przygotowanie kawy w takim urządzeniu jest bardzo proste i szybkie. W przypadku osób, którym zależy na jak najszybszym robieniu kawy, doskonale sprawdzą się zaparzacze elektryczne.

Jak wybrać zaparzacz do kawy? Wybór konkretnego rodzaju jest uzależniony od tego jak dużo czasu chce się poświęcać na przygotowywanie tego gorącego napoju. Niezależnie od tego, jaki zaparzacz zostanie wybrany, umożliwi on przygotowanie kawy jak z najlepszej kawiarni, w zaledwie kilka minut. Warto zdecydować się na zakup dobrego jakościowo urządzenia, by na co dzień cieszyć się smakiem wyśmienitego pobudzającego napoju.

Jak dbać o zaparzacz do kawy?

Aby wybrane urządzenie jak najdłużej służyło, należy o nie dbać. Istotne jest regularne i staranne czyszczenie zaparzacza do kawy. Do jego mycia powinno się stosować wodę z niewielką ilością płynu do naczyń, najlepiej wykorzystać miękką gąbkę, która nie zarysuje powierzchni urządzenia. W przypadku pojawienia się kamienia, należy od czasu do czasu użyć detergentu, który służy do jego usuwania. Stosując się do tych prostych zasad, ma się pewność, że zaparzacz długo będzie prezentował się jak nowy i umożliwi przyrządzanie pysznej kawy.

Opublikowany w AGD