Prostota i uroda żarówek ozdobnych

Do niedawna żarówka była punktem oświetleniowym, który trzeba było ukryć w danej przestrzeni. Jej znaczenie było ogromne, ale wygląd nieciekawy. Projektanci wnętrz robili wszystko, by trudno było ją dostrzec w danym pomieszczeniu. Ukrywano ją w oprawach świetlnych i żyrandolach. Dzisiaj wszystko się zmieniła, a to za sprawą żarówki ozdobnej.

Stylowe żarówki

Żarówka o klasycznym kształcie doczekała się w końcu tego, że zauważono w niej styl i jej urodę. Dzisiaj takie żarówki są eksponowane na pierwszym miejscu, są jakby kropką nad „i” całej aranżacji świetlnej danego wnętrza. Surowy wygląd zwykłej żarówki stał się nagle jej nowym wymiarem. Forma jej została w pełni uwolniona od czasu, kiedy znacznie rozwinęła się technologia LED. Żarówka została zauważona, ale także wprowadzono cały szereg nowych jej form. Przybrała nowe kształty, które okazały się bardzo ciekawym dodatkiem, a przede wszystkim detalem, który zdobi i dodaje charakteru danemu pomieszczeniu. Żarówki ozdobne na dutchhouse.pl stały się po prostu ciekawą dekoracją świetlną.

Współczesna żarówka

Żarówka dzisiejszych czasów również ma wewnątrz żarnik, który odpowiedzialny jest za dawanie światła. Jednak jest to dzisiaj żarnik LED, który jedynie pełni rolę żarnika wolframowego. Ta dioda LED, umieszczona we wnętrzu szklanej bańki, grzybka czy podłużnej i szerokiej rurki, jest ozdobą. Producenci nadają jej różne kształty, najczęściej jest to spirala lub nachodzące na siebie dwa przewody.

Dioda oraz kształt żarówki to niesamowita ozdoba, która jest bardzo dekoracyjna i niezmiernie funkcjonalna. Takie źródło światła jest dzisiaj eksponowane, nie chowane w żadnej lampie, jest po prostu dekoracją samą w sobie.

Na rynku mamy tak ogromny wybór żarówek ozdobnych, że każdy może wybrać coś odpowiedniego dla siebie. Ponadto żarówki występują w bardzo ciekawych formach, jak na przykład: szlachetny kamień, mała łezka czy szklana bańka w kolorach tęczy. Ciekawą dekoracją są też kable, które łączą żarówkę z sufitem. Ozdobne żarówki są nie tylko oświetleniem podsufitowym, ale także, w odpowiedniej oprawie, mogą być oprawą świetlną stawianą na stół czy biurko.