Anyż mielony – sprawdź koniecznie!

Jesień i zima to okresy, w których częściej sięgamy po rozgrzewające herbaty lub przyprawy, które chętnie dodajemy do różnego rodzaju posiłków. W okresie świątecznym niezastąpione okazują się takie przyprawy jak anyż mielony, cynamon czy gałka muszkatołowa i inne rozgrzewająca składniki. Przyprawy to też moc wspaniałych aromatów, które działają terapeutycznie na skołatane nerwy.

Ciekawe właściwości anyżu

Anyż gwiaździsty znany również jako anyż gwiazdkowy jest przyprawą, która znalazła bardzo szerokie zastosowanie nie tylko w kuchni, ale także w medycynie naturalnej. Anyż mielony jest ceniony za swoje właściwości, które doskonale sprawdzają się w różnego rodzaju dolegliwościach ze strony układu pokarmowego. Osoby które zmagają się z dolegliwościami układu pokarmowego powinny mieć pod ręką anyż mielony.

Na przejedzenie anyż mielony

Choć nie każdy może o tym wiedzieć, to anyż doskonale sprawdza się w przypadku niwelowania skutków przejedzenia. Przyprawa ta doskonale pobudza wydzielanie soków żołądkowych, ponadto działa rozkurczowo i wiatropędnie, przez co jest uznawana za doskonały i sprawdzony środek na niestrawność, wzdęcia czy też gazy. Anyż dodawany do potraw doskonale poprawia ich smak, a do tego doskonale działa na trawienie. Właściwości anyżu docenią także wszyscy ci, którzy kochają aromatyczne, rozgrzewające jedzenie. Zwolennicy rozgrzewających napojów powinni spróbować wyśmienitej herbaty z mielonym anyżem i miodem, która oprócz smaku świetnie działa na organizm i chroni przed przeziębieniami poprzez podnoszenie odporności.