pudełko na tort

Pudełko na tort dobrej jakości

Gdy zamawia się piękny i stosunkowo duży tort na jakąś imprezę okolicznościową, na przykład tort piętrowy, bardzo ważne jest zapewnienie bezpiecznego transportu dla tego ciasta. Aby podczas przewożenia tortu z cukierni do miejsca imprezy, nie doszło do jego uszkodzenia, tort trzeba odpowiednio zabezpieczyć.

Jak bezpiecznie przewozić tort?

Dobre akościowo pudełko na tort przydaje się szczególnie wtedy, gdy do przewożenia jest tort wykończony za pomocą kremu, który został udekorowania kwiatami świeżymi lub owocami. Takie torty są teraz bardzo modne na przykład na wesela albo wieczory panieńskie, na imprezę takie jak baby shower, podczas których serwuje się delikatne torty w stylu romantycznym. Stabilne pudełko na tort o odpowiednim rozmiarze, pozwoli na przewiezienie tego delikatnego wypieku bez szwanku. Dobrze jest zatem kupić pudełko z grubej tektury, w którym transport nawet ciężkiego tortu nie będzie stanowił problemu.

Plastikowe pudełko

Plastikowe pudełko na tort (np. takie https://sklep.polmarkus.com.pl/pudelka-na-tort) nadaje się do transportu tylko i wyłącznie tortów małych dla nie więcej niż 12 osób. Jeżeli tort nie waży więcej niż 2 kg, można bezpiecznie przechowywać go właśnie w takim pudełku. W przypadku tortów cięższych na większą liczbę gości, albo tortów suto ozdobionych za pomocą ciężkiej masy cukrowej, plastikowe pudełko na tort niestety nie sprawdzi się zbyt dobrze. Jedno jest natomiast pewne – transport tortu wymaga po prostu uwagi i bycia delikatnym.