szklanki kieliszki do whisky

Z czego pić whisky?

W ostatnim czasie Polacy coraz chętniej piją eleganckie alkohole, takie jak whisky. Stąd też właśnie bierze się rosnąca popularność kieliszków do whisky. Jakie powinny one być? Co wyróżnia kieliszki do whisky?

Dlaczego kieliszki są ważne?

Na wstępie warto się zastanowić, dlaczego w ogóle jest to ważne, aby whisky czy inne alkohole popijać z odpowiednich kieliszków. Teoretycznie przecież wystarczyłby w domu jeden tylko zestaw kieliszków do wszystkich alkoholi.

Okazuje się jednak, że do whisky kieliszki powinny być inne niż na przykład do wina, brandy, czy innych alkoholi. Rzecz w tym, że rodzaj kieliszka ma wpływ na to, jak smakuje dany alkohol. Chodzi o to, iż szerokość oraz wysokość kieliszków do whisky mają wpływ na aromat alkoholu.

Jakie są kieliszki do whisky?

Należy zauważyć, że kieliszków do whisky jest bardzo wiele. Najpopularniejsze są szerokie kieliszki, które przypominają tak naprawdę niskie i szerokie szklanki. Mało tego, whisky pije się czasem ze zwykłych szklanek, co nie jest również dużym błędem. Poza tym, istnieją też kieliszki do whisky, które nie są aż tak szerokie. Mowa tu o kieliszkach do whisky na nóżce. Warto zauważyć, że tego rodzaju do whisky kieliszki są również wykonane z cienkiego szkła.