kieliszek do likieru bohemia

Jak wyglądają kieliszki do likieru?

Wybieranie szkła do alkoholi może spowodować niemałą frustrację. Nie warto iść do sklepu z akcesoriami kuchennymi bez przygotowania, bo ogromna liczba kieliszków do alkoholi z całego świata może mocno przytłoczyć.

Jak wyglądają kieliszki do likieru?

O ile wiedzę o tym, które kieliszki służą do picia czerwonego wina, a które do białego, większość ludzi sobie przyswoiła, o tyle wciąż jest wiele alkoholi, o których niewiele wiadomo, szczególnie w kontekście rozmiaru i właściwości szkła, w którym się je pije. Jeżeli chodzi o szkło do likieru kieliszki zazwyczaj są malutkie. Kieliszków do likierów, które są większe niż szkło do wódki raczej nie da się kupić, a przynajmniej trudno je znaleźć. Kieliszki te mają zawsze długie nóżki i są bardzo ozdobne, często malowane ręcznie lub grawerowane. Dzięki temu, zazwyczaj wyglądają najbardziej efektownie na półce ze szkłem.

Picie likierów

Likiery zazwyczaj są bardzo słodkie i, co zaskakujące przy tej słodyczy, równie mocne. Do likieru kieliszki są jednak małe nie dlatego, żeby za szybko się nie upić. Są to alkohole, które się smakuje, które zazwyczaj są z dumą nalewane przez gospodarza, bo są to trunki znacznie bardziej wykwintne niż najlepsze nawet wódki.