Tylki do dekoracji - rodzaje i zastosowanie

Tylki do dekoracji – rodzaje i zastosowanie

Żeby ozdobić wypieki i desery, stosuje się różne dekoracje. Pomocne w ozdabianiu wypieków są różnego rodzaju tylki cukiernicze, dzięki którym można stworzyć masę różnych wzorów z kremów czy innych mas. Tylki do dekoracji najczęściej stosuje się przy ozdabianiu tortów, babeczek, deserów. Istnieją tylki o różnych wielkościach i końcówkach, co pozwala na nieograniczone możliwości dekorowania wypieków cukierniczych. Do korzystania z tylek jest potrzebny worek cukierniczy. Te z kolei są jednorazowego lub wielorazowego użytku.

Rodzaje tylek do dekoracji i ich zastosowanie

Wyróżnia się kilka rodzajów tylek do dekoracji, które różnią się od siebie odmiennymi końcówkami, przez co mają wiele przeznaczeń. Do najczęściej spotykanych tylek zalicza się między innymi.

tylki do dekoracji
  • tylki okrągłe – w zależności od wielkości mogą służyć do nadziewania wyrobów cukierniczych jak na przykład ptysie czy pączki. Najmniejsza tylka cukiernicza okrągła jest używana do tworzenia liter i napisów, te większe przeznaczone są do dekoracji w postaci kulek.
  • tylki w kształcie gwiazdki – ten rodzaj tylki do dekoracji charakteryzuje się końcówką w kształcie otwartej lub zamkniętej gwiazdy. Za pomocą takich końcówek można stworzyć różne dekoracje typu muszelki, gwiazdki czy zygzaki. Ta tylka cukiernicza sprawdza się przy wykończeniach tortów jako uzupełnienie obramowania.
  • tylki płatki – używane są do tworzenia przeróżnych listków, łodyg, kokard, falbanek czy innych ozdób.
  • tylki w kształcie kwiatów – ten rodzaj tylki cukierniczej jest specjalnie przystosowany do tworzenia dekoracji w kształcie kwiatów za jednym wyciśnięciem.

Tylki do dekoracji w różnych odmianach można zobaczyć pod adresem https://sklep.polmarkus.com.pl/tylki-cukiernicze.