Podklad-zloty

Podkłady pod ciasta – praktyczne rozwiązanie

Każdy, kto zajmuje się pieczeniem tortów i ciast oraz ich dekorowaniem z pewnością korzysta z odpowiednich podkładek. Muszą się one charakteryzować dobrą wytrzymałością, a co jest z tym ściśle związane – właściwie dobraną grubością i dostosowanym do rodzaju wypieku materiałem. Poza tym bardzo ważny jest również kształt podkładki pod ciasto oraz jej kolor.

Wybór dostosowany do potrzeb

podklad_srebrny_grubyObecnie na naszym rynku mamy sporą różnorodność tego typu produktów. Na przykład klasyczny podkład pod tort jest pokryty specjalną barwną folią, która jest odporna na zamoczenie i tłuszcz. Oprócz praktycznego zastosowania, podkładki pod tort stanowią element dekoracyjny. Różnorodność jaką można znaleźć w sklepach jak Polmarkus, tego typu produktów pozwala na dopasowanie ciast zarówno w całości jak i w przypadku mniejszych porcji. Na rynku dostępne są krążki w kolorze złotym srebrnym, zielono-czarnym, pomarańczowo-czarnym oraz różowo-czarnym. Podkładki pod ciasto zazwyczaj posiadają niekarbowaną krawędź i jednolitą powierzchnię. Dlatego polecane są pod torty jednopiętrowe oraz ciasta klasyczne.

Podkłady włoskie

Do ciekawych produktów tego typu należą podkłady produkcji włoskiej. Są grubsze i sztywniejsze od tradycyjnych wyrobów, dlatego nadają się do eksponowania nawet najcięższych ciast. Posiadają one wielowarstwową konstrukcję, dzięki czemu świetnie się sprawdza przy przenoszeniu wypieków okolicznościowych takich jak torty weselne i to nawet piętrowe. Dzięki specjalnej folii w kolorze złotym lub srebrnym świetnie zabezpieczają ciasto przed tłuszczem i wilgocią. Dostępne są w różnych rozmiarach i kształtach.