Na jakiej patelni smażyć naleśniki?

Niestety nawet najlepsze przepisy na naleśniki jak te https://www.mniammniam.com/przepisy-na-nalesniki nic nie dadzą, gdy w kuchni zabraknie porządnej patelni. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, które patelnie najlepiej nadają się do smażenie naleśników i na co zwrócić uwagę przy jej wyborze. 

Rozmiar ma znaczenie

Duża patelnia do naleśników jest doskonałym wyborem przede wszystkim dla tych osób, które chcą przygotować pyszne krykiety, faszerowane naleśniki albo specjalne torty naleśnikowe, które wśród dzieci cieszą się dużym zainteresowaniem. Średniej wielkości patelnie doskonale nadają się przede wszystkim do smażenia klasycznych naleśników i placków na śniadanie. Osoby, które chcą przygotować dania dla małych dzieci, powinny oczywiście postawić na najmniejsze patelnie, które w tym konkretnym przypadku sprawdzą się najlepiej. 

Jaką patelnię wybrać?

W chwili obecnej najtańsze patelnie wykonane są z powłoki nieprzywierającej albo zwykłej powłoki ceramicznej. Modele te można kupić już od 30 zł. Niestety patelnie tego typu mogą szybko się zniszczyć, zwłaszcza jak chce się wypróbować wiele przepisów na naleśniki. Nieco droższe są oczywiście patelnie teflonowe, mineralne i modele ze stali węglowej. Jest to idealny wybór dla zagorzałych amatorów domowych naleśników. Najdroższe są modele z odpinaną rączką i wieloma dodatkowymi akcesoriami. Podczas smażenia naleśników przydać mogą się na przykład patyczki albo pędzelki. W pierwszej kolejności warto postawić na modele wykonane z długowiecznego żeliwa. Dobry przepis na naleśniki powinien zawierać nie tylko dokładne informacje o składnikach, ale również sugestie, na jakiej patelni najlepiej smażyć.