Coś z niczego

Z pewnością każda z nas – pań domu, zetknęła się z problemem, jakim jest wymyślenie dania na obiad. Nic dziwnego, wszystkie pomysły kiedyś się skończą, to normalne. Największy dylemat to ten, kiedy trzeba przygotować szybki posiłek lub kiedy pobliski sklep jest zamknięty, a my musimy przygotować obiad na jutro.

Zatem co zrobić, jeśli jesteśmy w potrzebie, a nasza lodówka świeci pustkami? Czy istnieje danie, które można zrobić z niczego? Niestety istnieje niewiele propozycji na obiad z niczego. Bez wątpienia najlepszym z nich są staropolskie kopytka. To potoczna nazwa klusek ziemniaczanych. Wykonywała je twoja babcia, twoja mama i możesz bez problemu wykonać je i ty! To nie tylko szybkie danie. Największą jego cechą jest niski koszt przygotowania i niezaprzeczalne walory smakowe. Wydawałoby się, że ziemniaki nie mogą smakować tak wyśmienicie, w końcu to tylko proste warzywo.

zdjęcie kopytek

źródło zdjęcia – strona mniammniam.com

To niezwykle proste danie. Z pewnością każdy potrzebny składnik posiadasz w lodówce. Mąkę, jajka ma w domu każdy z nas. Tylko te dwa składniki w połączeniu z ziemniakami stworzą apetyczne kopytka. Niewiele, prawda? Koszt wykonania miski kopytek, którymi naje się cała rodzina to z pewnością koszt mniej niż 10 zł.

Jeśli nasz asortyment lodówkowy pozwala nam na udoskonalenie kopytek- wykorzystaj do nich też cebulkę, kawałek kiełbaski lub boczki. Zrobisz z nich niezwykle smaczną okrasę do kluseczek. Wystarczy tylko podsmażyć jedną cebulkę z boczkiem pokrojonym w kostkę. Do takiej mieszanki wystarczy dodać ugotowane kluski i razem wszystko podsmażyć.

Podsumowując, bez problemu możemy wykonać tanie danie, nawet jeśli nasza lodówka świeci pustkami. Nie ma na co czekać, już dzisiaj wykonaj ten super prosty i niezwykle smaczny posiłek. Kopytka kocha bowiem każdy! Twoja rodzina z pewnością będzie zachwycona, a cała miska zniknie w mgnieniu oka. Przekonaj się już dziś jak smaczne może być danie z gotowanych ziemniaków. Idealnie prosty, tani obiad jest w zasięgu twoich możliwości. Spróbuj sama już dzisiaj! smacznego!