zestaw garnków na parę

Zdrowe, bo gotowane na parze

Dokładamy wszelkich starań, aby jedzenie, które gotujemy było smaczne i zdrowe. Coraz więcej osób jest bardziej świadomych tego, jak bardzo ważne w życiu człowieka jest zdrowe odżywianie. Częściej sięga się po zdrowe produkty, niezdrowe przekąski zastępuje się owocami czy warzywami.

zestaw garnków na parę

Warzywa warzywom nierówne

Każdy wie, że warzywa najlepiej smakują świeże, mają też najwięcej witamin i mikroelementów ważnych dla organizmu. Niestety warzywa dostępne zimą smakują całkiem inaczej niż te dostępne latem, najlepiej jeszcze, żeby były prosto od rolnika. Pomidor z ogródka pachnie i smakuje inaczej niż ten z supermarketu.

Nie pomniejszaj zalet

Pomijając fakt, czy chcemy przyrządzić warzywa zakupione latem, czy też zimą, ważne jest, żeby podczas przygotowywania posiłków, nie pozbywać się witamin poprzez sam sposób przyrządzania potraw. Dobrym rozwiązaniem jest zastąpienie tradycyjnego gotowania w wodzie czy pieczenia, gotowaniem na parze. Można tutaj korzystać z doświadczeń naszych babć i samemu stworzyć urządzenie do gotowania na parze. Wystarczy garnek z wodą i bawełniana ścierka. Na szczęście można również skorzystać z gotowych rozwiązań i zakupić garnki do gotowania na parze, które będą nadawać się również do przygotowywania mięs czy ryb.