Rodzaje patelni, które warto mieć w swoim domu

Patelnia przydaje się w każdym domu. Jeżeli natomiast codzienne gotowanie chce się uczynić jeszcze bardziej przyjemnym i wygodnym, warto mieć w swojej kuchni kilka przydatnych modeli patelni, takich jak na przykład patelnia grillowa albo patelnia typu wok.

Patelnia grillowa

Wszyscy uwielbiamy jedzenie z grilla, jednak przez sporą część roku można tylko o nim pomarzyć. Na szczęście z pomocą przychodzi patelnia grillowa, na której można przyrządzić pyszne mięso albo warzywa, używając jedynie odrobiny tłuszczu. Dobrej jakości patelnie do grillowania przydadzą się w każdym domu, bo można na nich przygotować potrawy mięsne, ale też wegetariańskie. Poza tym grillowane warzywa czy ryby wyglądają niezwykle smakowicie – to zatem nie tylko uczta dla ust, ale też dla oczu.

Głęboka patelnia typu wok

Wok to głęboka patelnia, w której można zarówno smażyć, jak i dusić potrawy. Najczęściej jest wyposażona w pokrywkę, dlatego jest niezwykle wygodna do przygotowywania potraw w sosie. Z woka dużo mniej się chlapie i pryska niż z tradycyjnej patelni. To zatem patelnia idealna dla osób ceniących porządek w kuchni. Koniecznie muszą mieć ją u siebie w domu miłośnicy dań rodem z Azji. To właśnie w woku przygotowuje się na przykład warzywa stir fry, które wyśmienicie smakują, są chrupiące i pełne witamin. Tradycyjna patelnia to tylko jedna z możliwości – w świecie kuchennych naczyń można znaleźć dużo więcej ciekawych modeli, dzięki którym stanowisko do gotowania będzie idealnie wyposażone, a praca w kuchni stanie się przyjemna i efektywna.