ecolab

Co jest niezbędne w wyposażeniu kuchni?

Niezawodne wyposażenie kuchni to ważny aspekt każdego dobrze działającego punktu gastronomicznego. Wysoka jakość, trwałość wykonania i łatwość czyszczenia to cechy, które cenią sobie konsumenci – przede wszystkim właściciele lokali serwujących jedzenie. O ile w domowych kuchniach również jest to istotne, o tyle w przemyśle gastronomicznym staje się wręcz niezbędne.

NIE TYLKO DUŻE AGD

Solidne wyposażenie gastronomii może ułatwić pracę całemu zespołowi kuchni. Należy podkreślić, że zadbać należy nie tylko o duże sprzęty AGD, takie jak lodówki, piekarniki czy kuchenki. W kuchni każdy detal jest istotny. Sprzęt gastronomiczny to przecież również:
-poręczne organizery (np. na przyprawy, sztućce czy naczynia),
-praktyczne i pojemne meble,
-środki czyszczące, takie jak wytrzymałe ścierki, gąbki, płyny do dezynfekcji rąk czy płyny do mycia naczyń.

ISTOTA HIGIENY KUCHNI

Te ostatnie nie mogą być bagatelizowane. Higiena kuchni to absolutna podstawa dobrego funkcjonowania każdego punktu tego typu. Profesjonale środki będące wyposażeniem gastronomii będą nie tylko chroniły sprzęty i powierzchnie kuchenne przed brudem i rozwojem bakterii, skutecznie usuną tłuszcz i inne osady, ale też zapobiegną niszczeniu i korozji patelni, garnków i innych metalowych narzędzi. Firmy specjalizujące się w sprzedawaniu takich produktów (na przykład popularny Ecolab) stawiają na wydajność swych artykułów i ich skuteczność w usuwaniu zanieczyszczeń, tak by praca w kuchni przebiegała niezakłócenie i w czystości.