Maszynki do makaronu – co warto o nich wiedzieć?

Zakup nowej maszynki do makaronu na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo prostym zadaniem, ale sytuacja jest zupełnie odwrotna. Producenci oferują bardzo różnorodny sprzęt, dlatego też warto zapoznać się z poszczególnymi modelami, dzięki czemu będzie można wybrać idealne urządzenie do swojej kuchni.

Porządna korbka

W dzisiejszych czasach w modzie są klasyczne maszynki na korbę, które po bardzo długiej przerwie powracają na półki sklepowe. W modelach tego typu warto zwrócić szczególną uwagę na jakość korby. Im łatwiej się nią obraca, tym prostsza, szybsza i efektywniejsza praca. Przygotowanie dużej ilości makaronu jest dość pracochłonnym zajęciem, dlatego też dobra maszynka do makaronu powinna mieć również wygodną rączkę.

maszynka do robienia makaronu

Solidne zaciski do stołu

W przypadku ręcznych maszynek warto zadbać także o zaciski do stołu. Zadaniem tych akcesoriów jest oczywiście utrzymanie urządzenia w jednym miejscu w bardzo stabilnej pozycji. Obracanie korbą może spowodować, że urządzenie zacznie przesuwać się po powierzchni, dlatego też niezawodne zaciski są bardzo potrzebne.

Grubość ciasta ma znaczenie

Solidna maszynka do makaronu powinna mieć możliwość ustawienia grubości wałkowanego ciasta. Dzięki takiej funkcjonalności będziemy mogli przygotować wiele różnych makaronów.