opuncja figowa działanie

Mało znany owoc – opuncja figowa

Zalety wprowadzenia w dietę opuncji figowej są bardzo duże. Owoc ten charakteryzuje się bogatym źródłem witamin A,C, E oraz z grupy witaminy B. Zawiera również wiele mikroelementów i pierwiastków niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.
Opuncja bogata jest w fosfor, wapń i magnez, wzbogacenie o nią diety wpływa korzystnie na organizm i działa przeciwzapalnie oraz przeciwbólowo.
Produkty zawierające opuncję świetnie wpływają na problemy z przemianą materii, nieżytem żołądka, czy wspomagając leczenie przy stwierdzonej astmie.

Gdzie znajdziemy owoc opuncji?opuncja figowa działanie

Ze względu na panujące u nas warunki klimatyczne, nie jest możliwa rodzima uprawa tego owocu. Sprowadzana z Ameryki Południowej i Środkowej opuncja, dostępna jest w dobrych sklepach zielarskich jak Planteon.pl
Przy wyborze świeżych owoców powinniśmy kierować się ich kolorem. Zielony oznacza niedojrzały owoc, kolor żółty, pomarańczowy lub czerwony (w zależności od odmiany) charakteryzuje dojrzałą i gotową do spożycia opuncję.

Zastosowanie opuncji figowej

Bogata w składniki odżywcze i witaminy opuncja, to wspaniały składnik sałatek, deserów, czy innych potraw. Świeże owoce wykorzystywane są do produkcji dżemów, soków, a także wina. Suszone owoce znajdują zastosowanie jako przyprawa i nadają charakterystyczny smak kulinarnym specjałom. Producenci herbat również wzbogacają swoje napary o opuncję. Jest doskonała w połączeniu z zieloną herbatą.
Opuncja figowa, to owoc słabo dostępny, ale warto pokusić się o jego zakup i zastosowanie w domowej kuchni.