czajnik na gaz

Zalety i wady czajników na gaz

Na rynku jest wiele rodzajów czajników. Są czajniki gazowe, elektryczne i bezprzewodowe. To podstawowe wyposażenie każdej kuchni. Chyba nie ma mieszkania, w którym nie byłoby czajnika. Wśród tych wymienionych wcześniej dużą popularnością cieszy się ten na gaz. Ma on swoje zalety i wady.

Zalety czajników na gaz

Podstawową zaletę czajników gazowych jest to, że są one tańsze w eksploatacji w porównaniu z czajnikami elektrycznymi. Dodatkowo są także od nich tańsze. Co ważne, dostępne są w różnych kolorach i wzorach, zatem można taki czajnik dopasować do wystroju każdej kuchni. Większość modeli wyposażonych jest także w gwizdek sygnalizujący fakt ugotowania się wody.

Wady czajników na gaz

Czajniki na gaz mają oczywiście także swoje wady. Przede wszystkim jest to dość wolne gotowanie wody. Czasem nawet 2-3 wolniejsze niż w przypadku czajnika elektrycznego. Kupując taki czajnik jego wielkość należy także dopasować do wielkości kuchenki gazowej. Warto także podkreślić to, że czajnik na gaz wymaga częstszego czyszczenia niż czajniki elektryczne.

Wybierając na gaz czajniki warto kierować się swoimi upodobaniami. Oferta jest na tyle szeroka, że każdy z pewnością znajdzie taki model, który będzie odpowiadał jego wymaganiom.