mikser do ciasta

Mikser do ciasta – ręczny czy stacjonarny?

Każdy, kto lubi piec, powinien mieć w swojej kuchni dobrej jakości mikser, który pozwoli mu na przygotowywanie różnego rodzaju ciast, mas cukierniczych i kremów. Przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnego miksera, warto zastanowić się nad swoimi potrzebami, oczekiwaniami i możliwościami. Dzięki temu można będzie podjąć świadomą decyzję o zakupie konkretnego urządzenia.

Ręczny czy stacjonarny – który mikser do ciasta wybrać?

mikser do ciasta

Przeglądając różne modele dostępne w sklepach, szybko można się zorientować, że urządzenia te dzielą się na dwa podstawowe rodzaje – ręczne i stacjonarne. Te pierwsze są mniejsze i lżejsze, dzięki czemu są wygodne w użytkowaniu, a dodatkowo dają się łatwo przechowywać, ponieważ nie zajmują dużej ilości miejsca, przez co są chętnie wybierane przez osoby posiadające kuchnie o stosunkowo niewielkim metrażu. Miksery stacjonarne są za to w stanie pracować bez udziału człowieka oraz przygotowywać ciasto o większej objętości.

Wysoka jakość i doskonała funkcjonalność

Każdy mikser do ciasta, nieważne czy ręczny, czy stacjonarny, powinien być urządzeniem wysokiej jakości. Zakup dobrego sprzętu (dostępnego na gastropuls) daje gwarancję, że będzie on bezawaryjnie i efektywnie wykonywał swoją pracę. Mikser do ciasta powinien:

  • mieć stosunkowo dużą moc, żeby bez problemu mógł wyrabiać różnego rodzaju ciasta,
  • mieć możliwość regulowania obrotów, umożliwiając zarówno przygotowywanie delikatnych kremów, jak i wyrabianie drożdżowego ciasta,
  • być stosunkowo lekki (w przypadku mikserów ręcznych), żeby komfort użytkowania był wysoki,
  • posiadać misy wykonane z trwałych materiałów odpornych na uszkodzenia (w przypadku mikserów stacjonarnych)

Oprócz tego warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje i akcesoria, z którymi sprzedawany jest mikser. Większość urządzeń posiada np. dodatkowe trzepaczki lub misy o różnej pojemności. Decydując się na zakup miksera, warto zainwestować w nieco droższy sprzęt, który szybko i sprawnie będzie pomagał w przygotowywaniu rozmaitych ciast.

Niezastąpiona pomoc kuchenna

Mikser do ciasta to urządzenie, które pomoże nie tylko w przygotowaniu masy na ulubione słodkości, ale też pozwoli na szybkie ubicie piany z białek, czy też zrobienie różnego rodzaju kremów. Mikser to sprzęt, który zdecydowanie warto mieć w swojej kuchni. Z jego pomocą pieczenie i gotowanie staną się dużo prostsze i łatwiejsze. W przypadku niektórych urządzeń stacjonarnych funkcja miksera jest tylko jedną z wielu. Jeśli więc wybrane urządzenie powinno być bardzo funkcjonalne, to zamiast typowego miksera, można zdecydować się na zakup robota kuchennego, zawierającego w sobie mikser do ciasta.