Jak wybrać nóż rzeźniczy?

Bez względu na to czy prowadzisz zakład przetwórstwa mięsnego i szukasz specjalistycznych noży do porcjowania mięsa czy jesteś gospodynią domową, która chce na moment wcielić się w rolę szefa kuchni i wyczarować perfekcyjne danie z mięsa – już dziś zapoznaj się z oferta noży rzeźniczych!

Czym wyróżniają się noże rzeźnicze? 

Noże rzeźnicze w przeciwieństwie do zwykłych noży kuchennych wyróżniają się głównie niezwykle wysoką jakością ostrza i samej rękojeści. Ich budowa dostosowana jest do porcjowania różnego rodzaju mięsa (wołowego, wieprzowego czy drobiowego) i oddzielania go od kości. W zależności od potrzeb noże są dostępne w różnych parametrach długości czy szerokości. 

Szukając odpowiedzi na pytanie jak wybrać nóż rzeźniczy z katalogów egzemplarzy jak w ostry-sklep.pl warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na jakość ostrza. Dobrej jakości noże wykonane są z wysokowęglowej stali nierdzewnej lub stali chromowo-molibdenowej, które są obecnie jednymi z najtrwalszych materiałów. Sprawdzają się one zarówno w przemyśle mięsnym (w ubojniach czy zakładach przetwórstwa) oraz na potrzeby gospodarstw domowych.

Nie bez znaczenia jest również rękojeść. Wykonana z materiału antypoślizgowego gwarantuje bezpieczeństwo stosowania w trakcie pracy z mięsem, co jest niezwykle istotne z uwagi na fakt, że tego typu noże są niezwykle ostre. 

Noże rzeźnicze różnią się od siebie nie tylko długością i szerokością ostrza, ale także kształtem. Inne noże są dedykowane do filetowania, a inne do żeberek czy antrykotu. 

Inne zalety noży

Zarówno noże rzeźnicze jak i masarskie poddawane są zabiegowi polerowania, co podwyższa ich trwałość i wydajność. Ich ostrzenie jest szybkie i proste i bez trudu można je przeprowadzić w warunkach domowych. Profesjonalne noże rzeźnicze służą użytkownikom bezawaryjnie przez wiele lat. Większość z nich podlega dożywotniej gwarancji na wady materiałowe czy wady wykonania. 

Planując zakup noża rzeźniczego warto wcześniej zapoznać się z opiniami na temat producenta, tak by mieć pewność, że produkt będzie wykonany z komponentów najwyższej jakości i będzie bezawaryjnie spełniał wszystkie swoje funkcje.

Opublikowany w AGD