Granitowa czy tytanowa patelnia do naleśników?

Aby wybrać porządną patelnię do naleśników w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na powłokę i materiał wykonania. Największy komfort w kuchni zapewniają oczywiście patelnie z nieprzywierającą powłoką. Na półkach sklepowych coraz częściej pojawiają się granitowe i tytanowe patelnie, dlatego też warto poznać ich największe atuty.

Patelnia granitowa do naleśników

Powłoki granitowe posiadają bardzo podobne cechy użytkowe jak popularne powłoki teflonowe. Warto wspomnieć także o tym, że granit jest zdecydowanie bardziej odporny niż powłoki teflonowe i ceramiczne. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że porządna patelnia granitowa nawet po wielu latach użytkowania spełniać będzie swoje podstawowe zadania. Producenci wzmacniają patelnie za pomocą niewielkich drobinek granitu. W dużej mierze to właśnie dzięki nim można liczyć na zwiększoną odporność na uszkodzenia mechaniczne i przypadkowe zarysowania. Jeżeli chodzi o sam korpus patelni to przeważnie wykonany jest on z wytrzymałego aluminium. Granitowa patelnia do naleśników (https://www.gastropuls.pl/patelnie-do-nalesnikow) równomiernie rozprowadza ciepło. Opisując największe zalety należy wspomnieć także o tym, że granitowe patelnie w swoim składzie nie mają szkodliwych substancji. Mowa tutaj przede wszystkim o ołowiu i kadmu, które spotkać można w tanich patelniach z teflonu.

Niezawodne patelnie tytanowe do naleśników

Z miesiąca na miesiąc coraz większą popularność zdobywają tytanowe patelnie do naleśników. Jest to idealny wybór dla tych osób, które poszukują kompromisu pomiędzy patelniami teflonowymi i żeliwnymi. Tytanowa powłoka doskonale przewodzi ciepło, a co najważniejsze naleśniki można smażyć na niewielkiej ilości tłuszczu. Tytan jest jednym z tych materiałów, który nawet w najmniejszym stopniu nie zmienia zapachu i smaku przygotowywanych dań. Oryginalna patelnia do naleśników z tytanową powłoką jest dobrym wyborem dla osób, które raz na zawsze chcą zapomnieć o przypalaniu dań. Jedyną wadą jest tak naprawdę dość wysoka cena, ale pamiętać należy o tym, że jest to inwestycja na lata.

Dostosowanie do kuchenki

Większość patelni do naleśników przystosowanych jest nie tylko do kuchenek gazowych, ale również do kuchenek elektrycznych i ceramicznych. Pamiętać należy przede wszystkim o tym, że nie wszystkie patelnie można wykorzystać na płytach indukcyjnych, które coraz częściej pojawiają się w polskich kuchniach. Osoby, które korzystają z dobrodziejstwa indukcji przed zakupem patelni powinny upewnić się, czy znajduje się na niej odpowiednie oznaczenie. Za indukcję odpowiada oczywiście charakterystyczny symbol zwojnicy, czyli cewki. Do indukcji najlepiej nadają się patelnie wykonane z ferromagnetycznego materiału.