słupki odgradzające

Uwaga, nie wchodzić!

Jak niebanalnie wygrodzić przestrzeń? Ten bardzo ważny temat wyłania się niespodziewanie podczas organizowania spotkań, eventów i podobnych imprez. Nie możemy pozwolić sobie na wieszanie nieestetycznych kartek z napisem: brak przejścia. Co możemy zrobić? Poniżej postaramy się odpowiedzieć na to nurtujące pytanie.

Trzy podstawowe zasady odgradzania

słupki odgradzające

Organizatorzy uroczystości, koncertów i innych masowych imprez powinni zadbać, by służby porządkowe i ochrona posiadały odpowiednie narzędzia do kierowania ruchem. Aby wszystko przebiegało zgodnie z harmonogramem musimy równocześnie spełnić trzy warunki:

  • uczestnicy wydarzenia nie mogą mieć wątpliwości, że wyznaczona przestrzeń jest oddzielona,
  • odgrodzenie musi być estetyczne i nie rzucające się w oczy,
  • odgrodzenie musi być ruchome ale równocześnie stabilne.

Sprawdzone rozwiązania 

Na całym świecie, inicjatorzy imprez pragną, aby przy okazji zapewnienia bezpieczeństwa zachować również elegancki wygląd. Już od lat stosowane są  tzw. linki prezydenckie, które można podzielić na trzy kategorie: słupki odgradzające, taśmy odgradzające zwijane i słupki odgradzające ze sznurem. Zazwyczaj są to dwa słupki z szerszą i ciężka podstawą do których dołączone są grube ozdobne linki lub zwijane taśmy. Dzięki zastosowaniu słupków odgradzających, można szybko i sprawnie zmienić strefę odgrodzenia, ponieważ posiadają możliwość łatwego odpięcia linki lub taśmy.

Funkcjonalność i estetyka 

Tego typu ogrodzenia są najlepszym rozwiązaniem również z tego powodu, że są mało widoczne i dobrze komponują się z otoczeniem. Najczęściej można zaobserwować stosowanie taśm odgradzających zwijanych w kolorze czarnym. W przypadku imprez typu uroczyste przyjęcie, można użyć słupków odgradzających ze sznurem o bardziej efektownym i wyrazistym wyglądzie. Oczywiście dobór zależy od okoliczności i miejsca w którym będą używane w/w produkty.