imbryk do parzenia herbaty

Jak wybrać odpowiedni imbryk do parzenia herbaty?

Dobrze zaparzona herbata to najważniejszy czynnik mile spędzonego czasu z filiżanką herbaty. Wspaniałe walory smakowe tego naparu otrzymać można tylko wtedy, kiedy doskonale się go zaparzy w odpowiednim imbryku do parzenia herbaty. Dlatego też zawsze dobrze jest zainwestować w jak najlepszy zestaw do parzenia herbaty.

Czy znaczenie ma rodzaj imbryka do herbaty?

Na rynku jest bardzo duży wybór imbryków do parzenia herbaty. W zasadzie wszystkie imbryki do herbaty nadają się idealnie do jej parzenia, tyle tylko, że każdy imbryk ma inne właściwości. Imbryk do parzenia herbaty wykonany z ceramiki będzie dłużej trzymał ciepło, a imbryk wykonany ze szkła najbardziej wyeksponuje jej walory. Dlatego też dobrze dobrany imbryk do parzenia herbaty to taki, który dopasuje się do naszych potrzeb i wymagań.

Rodzaje imbryków do herbaty

Obok ceramicznego i szklanego spotkać na rynku można także imbryki żeliwne. Jednak jest z nimi różnie, czasami są one na rynku, a czasami bardzo trudno jest je zakupić. Wszystko dlatego, że są to pojemniki na herbatę bardzo ciężkie. Mają jednak też one swoje zalety. Długo trzymają ciepło i w każdej chwili można je podgrzać. Bez problemu taki imbryk da się postawić na ogień.
Żeliwne imbryki najbardziej nadają się do parzenia w nich białej herbaty. Myte w zmywarkach, albo przeznaczone do zaparzania w nich herbat kwaśnych, cytrusowych szybko rdzewieją i niszczą się.
Osoby początkujące w smakowaniu herbaty mogą zakupić dla siebie komplet mały imbryk do herbaty plus dopasowana do niego filiżanka.