Jak udekorować elegancko i stylowo stół?

Dla wielu osób, które lubią długie biesiadowanie przy stole z rodziną i przyjaciółmi, bardzo ważna jest zastawa, na której to spożywa się wszystkie posiłki. W większości domach obecnie jest nawet tak, że na specjalne okazje wyciąga się tą wyjątkową, specjalną porcelanę, która ma za zadanie jeszcze bardziej podkreślić wyjątkowy charakter spotkania. Gdzie taką znaleźć? Na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?

Porcelana na miarę naszych czasów 

Piękna, stylowa porcelana często gościła w domach babć. Można ją też również spotkać w bardzo eleganckich restauracjach oraz gustownych kawiarniach. Coraz więcej osób dba o to, by również na co dzień, zjeść posiłek na wytwornym talerzu lub wypić kawę w pięknej filiżance. Takie „drobiazgi” sprawiają, że przyjemniej jest celebrować prozaiczne rzeczy każdego dnia.

Jaka porcelana przykuwa uwagę klientów?

Od lat najchętniej kupowaną porcelaną jest ta najprostsza i klasyczna. Takie ponadczasowe modele świetnie wyglądają w każdym domu, niezależnie od obecnie panujących trendów wnętrzarskich. Poza tym, wybierając białą porcelanę bez problemu można ją połączyć z innymi naczyniami i kolorowymi dekoracjami na stole. Dzięki temu, w większości osób woli inwestować w jeden, porządny ekskluzywny model niż w kilka tańszych zastaw pochodzących z nieznanych i niepewnych źródeł.

Z czego słynie porcelana Ćmielów?

Osoby, które interesują się klasycznymi, wyjątkowymi porcelanami, dobrze wiedzą, iż w Polsce jest przynajmniej kilka fabryk, które istnieją od dobrych kilkudziesięciu lat. To one od lat tworzą wyjątkowe kolekcje, które co roku zdobywają wiele nagród oraz certyfikatów jakości, które są gwarantem tego, iż jest to produkt naprawdę wyjątkowy, unikatowy i trwały. Do takich niewątpliwie porcelan „z duszą” zaliczana jest słynna porcelana Ćmielów. Wiele osób zadaje sobie pytanie: z czego słynie porcelana Ćmielów? Wystarczy obejrzeć kilka najsławniejszych kolekcji, by przekonać się, iż jest to asortyment o wyjątkowych wzorach, wykonany z najlepszych materiałów oraz z dbałością o każdy detal. W każdej z kolekcji można znaleźć praktyczne talerze, funkcjonalne filiżanki ze spodkiem, pojemne misy i półmiski, ciekawe salaterki a nawet gustowne serwetniki. Bez problemu każdy klient stworzy swój elegancki i ponadczasowy komplet, który będzie mu służył przez wiele lat. 

Na jakie kolekcje najczęściej decydują się klienci? 

W zależności od gustu oraz preferowanego stylu, można postawić na klasykę i wybrać oryginalne białe komplety (serwisy obiadowe i serwisy kawowe), które mają delikatne ozdobniki. Zestaw rococo zdecydowanie sprawdzi się u osób, które kochają klasykę. Kolejną z takich ponadczasowych kolekcji jest happa, której biel i delikatny złoty wzór zachwyci każdego fana gustownych zastaw. Ten model sprawdza się nie tylko w domach podczas ważnych przyjęć, ale też bardzo często można go spotkać na różnych przyjęciach typu wesela w ekskluzywnych restauracjach i kawiarniach. Nowoczesność połączona z klasyką to zdecydowanie strzał w dziesiątkę.

Dodatkowe źródła

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł i chciałbyś kupić porcelanę Ćmielów – odwiedź ten sklep: https://witek.pl/porcelana-stolowa/porcelana-wg-producenta/cmielow/

Z kolei jeśli czujesz jeszcze głód wiedzy i chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat ćmielowskiej porcelany – odwiedź dedykowaną jej stronę Wikipedii: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zak%C5%82ady_Porcelany_%E2%80%9E%C4%86miel%C3%B3w%E2%80%9D