Po co potrzebny jest termos cateringowy?

Z dużej ilości termosów cateringowych korzystają małe i duże firmy cateringowe. Dzięki temu urządzeniu transport posiłków płynnych czy stałych przebiega w tej samej temperaturze. Z kolei dzięki temu klienci są częstowani posiłkami ciepłymi w każdym miejscu i o każdym czasie.

Charakterystyka termosów

Termos cateringowy nie pochłania zapachów, przez co można w nim transportować zarówno różne zupy, jak i kompoty. Urządzenia te mają bardzo duże właściwości termoizolacyjne, wykonane są z bardzo dobrych materiałów, odporne są na urazy mechaniczne a utrzymana we nich temperatura jest w granicach od – 40 stopni C do + 100 stopni. Można więc w nich także przewozić lody. Termos cateringowy to dzisiaj najważniejsze wyposażenie firmy zajmującej się cateringiem. https://horecaservice.pl/gastro/967-termos-cateringowy-95l.html

Różne wzory termosów

Dzisiaj termosy cateringowe mają swoje różne wzory i różne wielkości. Mamy więc:
– okrągłe termosy,
– kwadratowe,
– prostokątne,
– z kranikami lub bez.
Dodatkowo produkuje się również różne akcesoria do określonych typów termosów takie jak półki czy odpowiednie przegrody.
Wiele termosów służy do bezpośredniego wystawienia w nich serwowanych potraw, dlatego też niektóre z nich mają bardzo ciekawy i oryginalny design.

Wspaniały wynalazek

Termosy są wspaniałym wynalazkiem. Doskonale znamy je z domu, te w wersji cateringowej są co prawda o wiele większych gabarytów jednak znacznie ułatwiają pracę firmom cateringowym.