Na co zwrócić uwagę kupując słoik kuchenny?

W Polsce słoiki kuchenne cieszą się coraz większym zainteresowaniem, dlatego też na rynku pojawia się coraz więcej producentów, którzy oferują tego typu akcesoria kuchenne. To właśnie szeroki i różnorodny wybór sprawia, że zakupienie najlepszego słoika kuchennego jest sporym wyzwaniem. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo na jakie elementy warto zwracać uwagę.

Rodzaj zamknięcia ma znaczenie

Kuchenne słoiki – kliknij by obejrzeć przykłady z ostry-sklep.pl – jak powszechnie wiadomo, mogą mieć różne rodzaje zamknięcia. W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście szklane słoiki hermetyczne, które wyposażone są w metalową zapinkę. To właśnie dzięki tej zapince, można szybko zabezpieczyć pojemnik po nałożeniu specjalnej pokrywki. Bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem są również klamry, które przytwierdzone są na stałe do wieczka. Oba rozwiązania są praktyczne i bezpieczne, dlatego też wybór zależy tak naprawdę od naszych indywidualnych preferencji. 

Jaka optymalna wielkość słoika?

Kolejnym parametrem na który należy zwrócić uwagę jest oczywiście wielkość słoika. Najmniejsze słoiki dostępne na rynku są w stanie pomieścić jedynie 0,2l. Na półkach sklepowych można jednak znaleźć kuchenne słoiki o pojemności powyżej 3l. Do przechowywania ziół i przypraw w zupełności wystarczą mniejsze słoiki hermetyczne. Większe słoiki wykorzystuje się przede wszystkim do przygotowania przetworów albo zakwasu na barszcz czerwony. Warto także sprawdzić ile wolnego miejsca jest w szafce albo na półce kuchennej do zagospodarowania.