Przepis na kotlety mielone

Niedzielne, rodzinne obiady nie kojarzą się tylko z pysznym rosołem babci, ale przede wszystkim kotletami mielonymi, które pojawiają się bardzo często jako posiłek, w polskich domach.

Pulchne kotlety

Tradycyjne kotlety mielone charakteryzują się przede wszystkim tym, że są przygotowywane z mięsa wołowo-wieprzowego. Do sporządzenia kotletów dla całej rodziny, będziemy potrzebować minimum pół kilograma mięsa. Bardzo często do takich kotletów dodaje się namoczoną bułkę, cebulę oraz jajko. Z powstałej masy należy uformować okrągłe kulki. Gotowe kotleciki trzeba również obtoczyć w bułce tartej. Kotlety, które usmażymy na patelni powinny być przede wszystkim rumiane. Wtedy poznamy, że są one gotowe i można zacząć je spożywać. Takie kotlety są uwielbiane przez wszystkich. Bardzo często występują, jako posiłek na niedzielnym obiedzie. Takie kotlety polskie rodziny jedzą nawet kilka razy w tygodniu. Wszystko też zależy od tego jak przyprawimy naszą potrawę. Należy pamiętać o odpowiedniej ilości soli i pieprzu.

Dodatki do kotletów

Obecnie coraz więcej rodzin postanawia eksperymentować z tym tradycyjnym daniem. Do takich kotletów można dodać praktycznie wszystko. Większość osób zna wersję z cebulą – jest to najbardziej tradycyjna wersja przygotowania kotletów. Młodzi ludzie często urozmaicają przygotowanie tej potrawy i dodają do niej na przykład kukurydzy. To właśnie ona sprawi, że nasze kotlety mielone będą miały zupełnie inny smak – soczysty, bardziej słodki. Taka alternatywa będzie idealna przede wszystkim dla dzieci. Wiele osób dodaje również do takich kotletów groszek. W ten sposób nasze kotlety będą nie tylko bardziej kolorowe, ale również bardziej smaczne. Dodatkowe składniki sprawią, że posiłek będzie bardziej syty. Do kotletów można dodać również na przykład startą marchewkę. Takie kotlety z całą pewnością będą smakować wszystkim.

Niedzielne obiady wcale nie muszą być nudne. Możesz urozmaicić swoje mielone kotlety, dodając do nich ciekawe i kolorowe dodatki, które zachwycą każdego.