Kilka niezbędnych akcesoriów dla miłośników pieczenia w domu

Domowe wypieki zawsze górują nad tymi ze sklepu czy cukierni. Warto zatem rozwijać swoje umiejętności cukiernicze, nauczyć się wypiekać torty czy tarty, muffinki albo kruche ciasteczka. Wystarczy kilka kuchennych akcesoriów, by zacząć podbijać podniebienia domowników słodkimi pysznościami.

Formy do pieczenia

Formy do pieczenia to jeden z ważniejszych elementów wyposażenia kuchni zdaniel aledobre.pl, warto mieć ich przynajmniej kilka. Z pewnością w każdym domu przyda się średnich rozmiarów tortownica, w której można wypiekać biszkopty, a także placki biszkoptowe czy ucierane. Poza tym warto mieć jeszcze keksówkę, prostokątną blachę na placki, a także formę na babkę. Warto kupić sobie również ceramiczną lub metalową formę na tarty, aby wypiekać je w wersji na słodko i na słono. Przed świętami dobrze jest się też zaopatrzyć w foremki do wycinania pierniczków.

Szpryca do nakładania kremu

Szpryca do nakładania kremu nazywana też rękawem cukierniczym, to kolejne must have w kuchni osoby lubiącej wypieki. Za pomocą szprycy można pięknie udekorować ciasta, nakładając krem czy masę w fantazyjny sposób. Szprycą wypełnia się również babeczki, nakładając do środka bitą śmietaną czy krem. Poza tym mając szprycę można stworzyć też bardzo ładne kształty bez i bezików.

Dobra stolnica oraz wałek do ciasta

Dobra stolnica to podstawa. Warto zaopatrzyć się w dużą drewnianą stolnicę, albo jeszcze wygodniejszą stolnicę silikonową. Ta druga zajmuje mniej miejsca i łatwiej jest ją przechować. Poza tym nie wymaga takiej pielęgnacji jak stolnica drewniana. Wałek do ciasta może być klasycznym wałkiem z drewna, albo tak modnym ostatnio wałkiem marmurowym. Dzięki opisanym tutaj akcesoriom, tworzenie słodkich wypieków może być prawdziwą przyjemnością i relaksem. Na początek to wystarczy, by sprawnie i szybko działać w kuchni podczas wypieków.