Jakie sztućce kuchenne dobrać do powierzchni naczyń do gotowania

Obecnie rynek oferuje całe mnóstwo różnego rodzaju przyborów kuchennych oraz garnków, patelni i rondli wykonanych odmiennymi technologiami. Najbardziej popularne są naczynia ze stali nierdzewnej, ale coraz częściej kupowane są garnki z powłoką teflonową oraz ceramiczną. Do każdego rodzaju powierzchni roboczych należy dobrać odpowiednie sztućce kuchenne. Aby naczynia długo pozostawały w dobrym stanie oraz służyły zdrowemu i smacznemu gotowaniu, trzeba brać pod uwagę materiał, z którego akcesoria używane w kuchni są wykonane.

klasyczny komplet sztućców kuchennych

Do jakich powierzchni odpowiednie są stalowe sztućce kuchenne?

Bardzo ładne i eleganckie przybory wykonane z platerowanej stali powinno się używać tylko do garnków stalowych lub aluminiowych. Również powierzchnie emaliowane dobrze znoszą kontakt z takimi akcesoriami. Nie należy ich jednak używać w kontakcie z nowoczesnymi powłokami, takimi jak ceramika czy teflon.

Jakimi sztućcami należy pracować z naczyniami ceramicznymi i teflonowymi?

Nowoczesne technologie dostarczyły bardzo praktyczne naczynia do gotowania z powłokami z ceramiki i teflonu, które podnoszą walory zdrowotne potraw. Do pracy z takimi naczyniami konieczne jest używanie przyborów z tworzywa lub z drewna.

Źródło powyższego zdjęcia sztućców: https://ostry-sklep.pl/sztucce