Aby owoce dobrze się przechowywały i były bezpieczne w transporcie, warto pomyśleć o odpowiednim dla nich zabezpieczeniu. Najodpowiedniejsze w takim przypadku wydają się skrzynki na owoce. W dzisiejszych czasach nabyć je można w różnych wersjach. Oto niektóre z nich.

Skrzynki drewniane

Drewniane skrzynki na owoce wciąż cieszą się bardzo dużą popularnością. Nic dziwnego, że tak jest, bowiem posiadają one szereg ważnych zalet. Przede wszystkim drewno jest materiałem ekologicznym, a drewniane skrzynki wykorzystać można wielokrotnie. Minusem tego rozwiązania jest przede wszystkim waga materiału.

Skrzynki tekturowe

Skrzynki z tektury są bardzo lekkie i to jest ich podstawowa zaleta. Jest to również stosunkowo naturalne rozwiązanie. Po użyciu takiej skrzynki można ją po prostu spalić, bez produkowania zbędnych śmieci. Niestety ich wadą jest niska trwałość. Nie są on odporne na wilgoć, dlatego w przypadku deszczu, należy pamiętać o ich przykryciu.

Skrzynki plastikowe

Plastikowe skrzynki na owoce są dość lekkie i łatwe w użyciu. Można wykorzystać je wielokrotnie, szczególnie jeśli zrobione są z tworzywa lepszej jakości. Niestety plastik nie jest materiałem ekologicznym, a więc ich użytkowanie przyczynia się do degradacji środowiska naturalnego.