Pionowa czy pozioma… czyli jaką wyciskarkę do soków wybrać?

Wyciskarki wykonane w oparciu o konstrukcję ślimaka, są z reguły podzielone na dwa podstawowe rodzaje – poziomą i pionową. Jakie zalety ma każdy z nich i czego można się po nich spodziewać?

Wyciskarki poziome

ZdroweiMarkowe.pl wyciskarki do soków Kuvings o konstrukcji poziomej charakteryzują się znacznie wyższą jakością wyciskanego soku. Co więcej, jest on bogatszy w składniki odżywcze i po prostu zdrowszy. Zaletą wyciskarek poziomych jest również wysoka trwałość. Mogą one pracować nawet przez kilkanaście lat i to bez jakiejkolwiek awarii. Ostatnią a zarazem bardzo istotną zaletą tego typu wyciskarek jest możliwość zaimplementowania w nich dodatkowych opcji, takich jak między innymi mielenie orzechów.

Wyciskarki pionowe

W wyciskarkach do soków o kształcie pionowym, nie jest już potrzebny popychacz. Wyciskarki pionowe ze względu na swój charakterystyczny kształt, „grawitacyjnie” popychają surowiec do wytłoczenia. Kolejną zaletą urządzeń tego typu jest niewielki rozmiar. Po prostu najważniejsze elementy wyciskarki można tu usadowić jeden na drugim, przez co znacznie redukuje się miejsce wymagane do podłączenia urządzenia. Warto również pamiętać o tym, że pionowa wyciskarka do soków obsługuje funkcję przepłukiwania na biegu, dzięki której można wyciskać jeden sok po drugim.