Najważniejsze zdrowotne działanie asafetydy

Choć asafetyda jest przyprawą, która ma szereg bardzo nieprzyjemnych nazw takich jak smrodzieniec, czy też czarcie łajno, to jednak jest to niezwykle skuteczna przyprawa pod kątem pozytywnego działania na zdrowie i ciało. Jakie zatem są najważniejsze aspekty stosowania w codziennej diecie tej przyprawy?

Poprawa działania układu oddechowego

Asafetyda mielona, bo w takiej postaci występuje najczęściej na rynku, doskonale sprawdza się w przypadku leczenia różnego rodzaju schorzeń w obrębie układu oddechowego. Idealnie nadaje się w przypadku problemów z astmą, lecz także świetnie sprawdzi się w przypadku zwykłego przeziębienia.

Wpływ na układ krwionośny

Zawarta w asafetydzie kumaryna, jest związkiem, który w znaczący sposób poprawia przepływ krwi. Dzięki temu asafetyda ma działanie poprawiające, normujące, a co najważniejsze stabilizujące trwale ciśnienie krwi, co przekłada się ogromny stopniu na całe ciało i zdrowie.

Wpływa na poziom cukry we krwi

Dzięki zawartym w składzie asafetydy substancją takimi jak kwasy fenulowe i ferulowe przyprawa ta ma ogromny wpływ na utrzymywanie poprawnego poziomu cukru we krwi, dzięki czemu powinna być jednym z podstawowych elementów diety każdego cukrzyka.

Łagodzenie objawów jelita drażliwego

Dolegliwość ta, która objawia się naprzemiennymi biegunkami i zaparciami, jest niezwykle powszechna. Szacuje się, że cierpi na nią aż 10% ludzkości. Asafetyda jest przyprawą, która w większości przypadków pozwala na pozbycie się tych nieprzyjemnych dolegliwości żołądkowych.