Zdrowe herbaty

Zdrowe odżywianie na dobre rozgościło się w codziennych życiu wielu osób. Wiele łatwo dostępnych produktów, znanych o setek lat dopiero na fali mody na zdrowy styl życia stało się popularne. Siemie lniane, spirulina i wiele innych, popularne stały się dopiero dzięki pasjonatom zdrowej żywności.

Nie inaczej zadziało się w przypadku herbat ziołowych i tych o tzw. specjalnych właściwościach. Zielona czy czerwona herbata pu-erh powróciły do łask, kiedy stało się powszechnie wiadomo jakie właściwości prozdrowotne posiadają. Nie da się ukryć, że regularne spożywanie naparu z obu tych herbat pomaga zachować smukłą sylwetkę i pozbyć się nadmiaru zbędnych kilogramów.

Bardziej wartościową jednak jest herbata pu-erh, zwana również czerwoną. Świetnie opóźnia procesy starzenia oraz pomaga utrzymać skórę w dobrej kondycji. Regularne jej spożywanie w widoczny sposób poprawia jakości skóry. Napój z czerwonej herbaty obniża również poziom cholesterolu we krwi i normalizuje ciśnienie. Z powodzeniem może być stosowana przez osoby, które spożywają nadmierne ilości kawy i chcą pozbyć się tego niezdrowego nawyku. Herbata czerwona pobudza organizm, a przy tym nie podrażnia żołądka.

 

Regularnie spożywając czerwoną herbatę należy pamiętać, aby nie pić jej wieczorem, tuż przed zaśnięciem. Herbata zawiera spore ilości kofeiny, może powodować problemy ze snem. Nie poleca się jej picia kobietom w ciąży, matkom karmiącym oraz dzieciom. Zbyt duże ilości wypijanej czerwonej herbaty mogą powodować wypłukiwanie z organizmu cennych związków mineralnych.