zioła

Zioła na zdrowy żołądek

Nie od dziś wiadomo, że medycyna naturalna potrafi zdziałać cuda. Sięganie więc po naturalne preparaty jest doskonałym rozwiązaniem, o ile dolegliwości są niewielkie i nie wymagają one konsultacji z lekarzem specjalistą. Przykładem niewielkich dyskomfortów jest na przykład ból żołądka i niestrawności. Na takie dolegliwości na pewno doskonale spiszą się zioła na żołądek, które działają delikatnie, ale i skutecznie i na pewno będą doskonałą alternatywą dla lekarstw z apteki, przepisywanych przez lekarzy.

zioła

https://planteon.pl/zielarnia/ziola-na-zoladek

Jakie zioła warto wybrać na niestrawności?

Niestrawności to jedna z najczęstszych dolegliwości, która dotyka pacjentów uskarżających się na problemy z żołądkiem. W tym przypadku na pewno w pierwszej kolejności przetestować zioła na żołądek, a dopiero, gdy te okażą się niewystarczające, udać się do lekarza po skierowanie na badanie lub recepty na inne leki.
Tylko, na które zioła się zdecydować? W końcu wybór jest tak ogromny, że warto doinformować się już wcześniej, które z nich działają skutecznie na niestrawności.
Najlepsze skutki przynosi mięta pieprzowa, którą powinno się mieć w każdej domowej apteczce. Taką miętę wystarczy zaparzyć i pić po każdym ciężkostrawnym posiłku, aby zapewnić sobie komfort i zminimalizować ewentualne uczucie ciężkości, czy też niestrawność. Zamiennie do mięty można używać też jak najbardziej rumianku, kminku, czy rozmarynu. Każde z tych ziół działa przeciwzapalnie, dzięki czemu pozwala błonie żołądka na podjęcie regeneracji, a także wspomaga trawienie.