szampan - kieliszki

Kształt kieliszków do szampana

Kształt kieliszków do szampana jest bardzo charakterystyczny. O ile kieliszki do wina czerwonego i białego niekiedy trudno jest odróżnić, to kieliszki dedykowane alkoholom takim jak szampan prościej jest wyodrębnić, a to dzięki specyficznemu ich kształtowi. Podłużna smukła górna część kieliszka oraz dłuższa nóżka, to elementy charakterystyczne dla kieliszków do szampana, o czym warto jest pamiętać przy ich wyborze.

Kieliszki to element kompletnej zastawy stołowej przygotowywanej względem obchodzonego święta, na którą zapraszani są goście. Czy to ze względu na okazję imieninową, urodzinową, czy też z okazji uczczenia Nowego Roku, ślubu, kieliszki do szampana odgrywają znaczną rolę. Kieliszki stawiane na stołach prezentują się wyśmienicie i stanowią często ich ozdobę poprzez przepiękne wykończenie czaszy, czy ogólnej wizualnej obróbki. Najbardziej cenne są kieliszki do szampana Krosno wyprodukowane z kryształu, jednak nie każdy może sobie pozwolić na tego typu rozwiązania, a co więcej bardziej poręczne stają się kieliszki szklane, jakie są nieco tańsze i wykonane w bardziej nowoczesnym stylu.

Jak określany jest kształt kieliszków do szampana?

Bardzo często można się spotkać z tym, że do szampana kieliszki są określane mianem, ze względu na swój wygląd, kłosów. Jest to taka ciekawostka, o której wie mało osób, które nie interesują się dogłębnie tematyką kieliszków oferowanych przez rynek. Co więcej można wyróżnić przynajmniej trzy typu kieliszków do szampana, a będą to m.in. kieliszki takie jak:
• pucharki,
• flety,
• tulipany.