termosy obiadowe

Zadbaj o pożywny posiłek do szkoły dla dziecka

Pełnowartościowe posiłki to podstawa prawidłowego rozwoju dziecka. Tylko jak temu sprostać, kiedy dziecko jest w szkole. Istnieje możliwość wykupienia dziecku szkolnych obiadów, które przynajmniej w teorii mają być smaczne i bogate w wartościowe składniki odżywcze. Jednak wiele dzieciaków bardzo niechętnie je spożywa. Najlepszym rozwiązaniem jest dawanie dziecku przygotowanych w domu posiłków.

Idealne do przenoszenia domowych dań są termosy obiadowe. Dostępnych jest ich wiele odmian w różnych przedziałach cenowych. Wybierając dziecku tego typu pojemnik termiczny, należy zwrócić szczególną uwagę na jego szczelność i poręczność.

Ponadto termosy będą wyróżniać się między sobą:

– materiałem wykonania – stalowe, plastikowe czy mieszane;
– pojemnością i kształtem;
– dodatkami: sztućce, uchwyty, paski, powłoka antypoślizgowa, zawory bezpieczeństwa, zatrzaski.

Termosy stalowe dłużej utrzymują pożądaną temperaturę dania, ale są nieco cięższe. Dla dziecka lepszym rozwiązaniem mogą okazać się termosy plastikowe, które będą lżejsze i bardziej poręczne. Plecaki dzieci i tak często są przeciążone już od samych podręczników i zeszytów. Do szkoły idealnym termosem obiadowym wydaje się być model o pojemności około 400 ml w kształcie menażki – poręczny a pozwalający na zjedzenie pełnowartościowego, smacznego bo domowego posiłku w szkole. Fajnym dodatkiem będą sztućce w zestawie czy zawory bezpieczeństwa.