Na co zwrócić szczególną uwagę, kupując łyżkę do lodów?

Przy zakupie nowej łyżki do lodów należy zwrócić szczególną uwagę na bardzo wiele parametrów, dzięki czemu będzie można wybrać wysokiej jakości produkt, który służyć nam będzie przez wiele długich lat użytkowania.

Materiał ma znaczenie

Jak łatwo się domyśleć, w pierwszej kolejności należy zwrócić szczególną uwagę na materiał, z którego wykonana jest łyżka do lodów ze sklepu Polmarkus. Dobra gałkownica do lodów powinna być trwała i bezpieczna dla zdrowia. W dzisiejszych czasach łyżki produkowane są głownie z metalu albo plastiku. Warto postawić przede wszystkim na łyżki ze stali nierdzewnej, które dodatkowo pokryte są specjalną powłoką teflonową. Największą zaletą takich łyżek jest olbrzymia trwałość oraz to, że nawet po wielu latach użytkowania nie tracą na swojej funkcjonalności. Teflonowa powłoka znacząco ułatwia nie tylko nakładanie, ale również zapobiega przywierania masy do łyżeczki, dzięki czemu łatwiej jest nakładać gałki.

Pojemność łyżki

Wybierając nową łyżkę do lodów warto zwrócić uwagę także na jej pojemność. Mowa tutaj oczywiście o wielkości nakładanej porcji. Jak łatwo się domyśleć im większa pojemność, tym większe gałki będzie można nakładać. Producenci w swoich produktach podają przeważnie średnice kul, które można uformować danym sprzętem. Dobra łyżka do lodów powinna charakteryzować się także bardzo ostrym brzegiem, który umożliwi bezproblemowe wbicie się w mocno zamrożone lody. Bardzo dużym atutem są również cienkie i gładkie ścianki.