kieliszki ozdobne

Dodatki, które sprawią, że każde przyjęcie nabiera blasku

To drobiazgi często świadczą o percepcji przyjęcia. Nawet przeciętne jedzenie smakuje lepiej, jeśli jest pięknie podane. Zastawa stołowa, szkło, odpowiednie sztućce i dekoracje sprawiają, że stół wygląda elegancko i zachęca do jedzenia. Warto więc zwrócić na nie uwagę.

Jakie elementy wystroju stołu mają największe znaczenie?

Najprawdopodobniej największy wpływ na percepcję podawanych potraw ma zastawa stołowa — dobrze dobrany talerz potrafi podkreślić walory potrawy. Jednak ty, co potrafi zamienić zwykły stół w stół niezwykle elegancki, jest szkło — odpowiednie kieliszki i szklanki. Jeśli podamy kieliszki do wody, cały wystrój stołu odbierany jest jako znacznie bardziej profesjonalny. Do wody kieliszki powinny być raczej duże — pasują takie jak do czerwonego wina. Jedynym problemem może być podawanie kieliszków do wody dzieciom — jeśli na przyjęciu mają być także maluchy — lepiej mimo wszystko rozważyć serwowanie wody w zwykłych szklankach lub nawet kubeczkach.

Jak dekorować stół?

Warto pamiętać o zachowaniu wystarczającej ilości wolnej przestrzeni. Przy stole najważniejsze jest to, by potrawę można było zjeść wygodnie i swobodnie — bez uważania przy każdym ruchu. Jeśli podawane jest wino, mimo wszystko nie powinno się rezygnować z kieliszków do wody, chyba że na stole jest bardzo mało miejsca.