kieliszki do alkoholu i drinków

Jak wybierać kieliszki do serwowania drinków?

Przygotowywanie kolorowych drinków i przepysznych koktajli może być nie lada frajdą, ale też wyzwaniem. Dla niektórych to nawet hobby. Zawodowi barmani odbywają wiele szkoleń i kursów, nieustannie doskonaląc się w tej sztuce. Dobrze podany drink będzie idealnym uzupełnieniem wieczoru spędzanego w gronie bliskich znajomych. Warto poczęstować ich czymś wyjątkowym. Niezbędne okażą się do tego odpowiednie kieliszki do drinków. Co warto mieć w szafce domowego barku?

Szkło idealne na szoty

W polskiej naturze tkwi umiłowanie do mocnych trunków. Dlatego każdy właściciel domowego barku powinien mieć w zanadrzu, oprócz kieliszków do drinków – zestaw kieliszków do wódki i likieru. Najpopularniejsze są te o pojemności 50 i 100 mililitrów. Osoby, które lubią elegancję, mogą skusić się na kieliszki na zgrabnej, długiej nóżce. Dla tych z poczuciem humoru proponuje się kieliszki ze śmiesznymi nadrukami.

Dla wielbicieli kolorowych drinków

Każdy, kto dba o właściwe wyposażenie domowego barku powinien mieć w zanadrzu kilka rodzajów kieliszków, dedykowanych do różnego rodzaju drinków. Warto zaopatrzyć się w kieliszki do serwowania margherity, cosmopolitan. mohito. Obowiązkowo w szafce muszą się także znaleźć naczynia do serwowania wina białego i czerwonego. To właśnie idealny zestaw – warto mieć takie do drinków kieliszki.