Kuchenki indukcyjne – jakie funkcje są istotne?

Wybierając płytę indukcyjną bardzo łatwo możemy zagubić się w gąszczu marketingowych haseł poszczególnych producentów. Co jest jednak istotne w ich przypadku i na jakie funkcje powinniśmy zwracać szczególną uwagę? Jak wybrać dobrą płytę indukcyjną?

W pierwszej kolejności powinniśmy określić własne potrzeby oraz możliwości lokalowe. Mamy tutaj do wyboru zarówno kuchnie indukcyjne do zabudowy, jak i wolnostojące. Jednocześnie od samego początku warto mieć na uwadze to, że kuchnie indukcyjne wymagają stosowania specjalnych naczyń przeznaczonych właśnie do indukcji. Postawienie zwykłego, np. emaliowanego garnka na takiej płycie kuchennej sprawi, że nic w nim nie podgrzejemy i nie zagotujemy.

Ilość pół grzewczych
W drugiej kolejności powinniśmy wybierać kuchenki indukcyjne pod względem ilości pół grzewczych – na rynku występują przeważnie takie, które mają dwa pola grzewcze oraz cztery. Im większą mamy rodzinę i im częściej gotujemy, tym lepiej wybrać kuchenkę większą. Jednocześnie niektóre kuchenki oferują nam funkcję łączenia pól grzewczych (daje to możliwość wykorzystania np. brytfanny do gotowania).

Szybsze gotowanie
Wybierając kuchenkę indukcyjną warto wybrać również model, który posiada możliwość przyśpieszenia gotowania poprzez tryb zwiększenia mocy na danym polu grzewczym (najczęściej jest to jedno z pół grzewczych). W ten sposób znacznie szybciej przygotujemy naszą ulubiona potrawę.