Na jakie parametry zwrócić uwagę wybierając wyciskarki do soków?

Obecnie coraz więcej osób przykłada wagę do tego, co na co dzień spożywa. Warto sięgać m.in. po świeżo wyciśnięte soki z warzyw i owoców Taki sok można przygotować również w domu za pomocą wyciskarki do soków.

Wyciskarki do soków jakiś czas wkroczyły na rynek i niemal od razu go podbiły. Obecne teraz na rynku urządzenia różnią się jednak od swoich pierwowzorów. Wcale przy tym nie trzeba wydawać majątku. Jak zatem wybrać najlepsze urządzenie? Na co w tym przypadku warto zwrócić uwagę?

Okazuje się, że bardzo duże znaczenie ma m.in. wielkość pojemnika przeznaczonego na miąższ. Wraz z wielkością pojemnika maleje bowiem częstotliwość jego opróżniania. Optymalna wielkość to w tym przypadku od 1 do 3,5 litra. Warto postawić na model z pojemnikiem przezroczystym. To znaczne ułatwienie w kontrolowaniu jego zawartości. Dobrze jeśli pojemnik można myć w zmywarce.

W przypadku niemal wszystkich urządzeń gospodarstwa domowego, duże znaczenie ma także moc. Obecne na rynku urządzenia posiadają moc od 100 do 750W. Im mniejsza moc, tym bardziej ograniczona jest funkcjonalność wyciskarki do soków. Im wyższa jest moc, tym twardsze warzywa i owoce można przetwarzać za pomocą urządzenia.

To jednak nie wszystko. Podczas zakupu wyciskarki warto zwrócić uwagę ponadto na regulację prędkości czy funkcję blokady kapania. Dzięki temu nie trzeba się obawiać o zabrudzenie blatu w kuchni czy innych elementów.

Dodaj komentarz